سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفاهم‌نامه‌ای برای فروش رایت کتاب‌های ایرانی با بزرگترین آژانس ادبی چین


 

 • تفاهم‌نامه‌ای برای فروش رایت کتاب‌های ایرانی با بزرگترین آژانس ادبی چین

  مجید جعفری‌اقدم، مدیر آژانس ادبی پل در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از محل نمایشگاه پکن، درباره تفاهم‌نامه همکاری این آژانس با بزرگترین آژانس ادبی چین به نام آژانس ادبی رایتول گفت: قرارشد تا آژانس ادبی رایتول در مرحله نخست 50 عنوان از کتاب‌های ما را که مناسب بازار چین است، انتخاب و به نمایندگی از آژانس ادبی پل در چین معرفی و برای فروش رایت برای ناشران چینی بازاریابی کند. ما هم متعهد شدیم از میان کتاب‌های آن‌ها در مرحله اول 30 عنوان کتاب را انتخاب کنیم که مناسب بازار نشر ایران است و در ایران معرفی کنیم تا بتوانیم برای فروش کپی‌رایت آن‌ها به ناشران ایرانی بازاریابی کنیم.
   

  • انعقاد قرارداد همکاری چاپ مشترک کتاب‌های ایرانی در چین

  او با اعلام امضای قرارداد همکاری با دو ناشر چینی بیان کرد: با دو ناشر چینی؛ یکی انتشارات educational central land  و دیگری انتشارات جی. یو قرارداد چاپ مشترک 6 کتاب را امضا کردیم. قرارشد طرف‌های چینی هزینه ترجمه و چاپ 1000 جلد را پرداخت کنند تا ناشرهای ایرانی، این کتاب‌ها را ترجمه و چاپ کنند و 50درصد از فروش آن کتاب‌ها را به ناشران چینی بدهند.
   
  به گفته مدیر آژانس ادبی پل، به این صورت ناشران ایرانی، بهایی برای حق کپی‌رایت پیش پرداخت نمی‌کنند و مبلغ رایت را از درصد فروش پشت جلد کتاب‌ها به ناشران چینی می‌پردازند.
   
  جعفری‌اقدم  در خصوص واگذاری کپی‌رایت کتاب‌های ایرانی به ناشران چینی برای ترجمه و نشر در چین گفت: توافق شد طرف چینی سه عنوان از کتاب‌های ما را به چینی ترجمه و چاپ کنند و حق رایت را از درصد فروش کتاب‌ها به ناشران ایرانی پرداخت کنند.  قرارداد این کتاب‌ها در نمایشگاه کتاب فرانکفورت نهایی خواهدشد.
   
  مذاکره با ناشر فرانسوی برای ترجمه و نشر رمان‌های ایرانی 
  جعفری‌اقدم همچنین از ملاقات با ناشری از فرانسه خبر داد و افزود: قبل از اینکه به کشور چین بیاییم با ناشر فرانسوی مکاتبه داشتیم، آن‌ها اظهار علاقه کرده بودند تا رمان‌های ایرانی با موضع زنان را به آن‌ها معرفی کنیم.

  وی ادامه داد: در این زمینه، کتاب‌هایی را معرفی کردیم و به صورت حضوری بیشتر توضیح داده شد. سه عنوان کتاب را هم برای بررسی انتخاب کردند که در صورت نهایی شدن تصمیم آن‌ها در نمایشگاه فرانکفورت می‌توانیم قرارداد فروش این سه کتاب را ببندیم.
   
  جعفری‌اقدم همچنین از تلاش‌های شخصی شیوا وکیلی‌نسلیان، نماینده موسسه نمایشگاه‌ها در نمایشگاه کتاب پکن برای استفاده مفید از این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد.