سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مردم تخلفات آلودگی هوا را گزارش کنند | از تردد کامیون‌ها تا فعالیت کارگاه‌های ساختمانی


 

 • مردم تخلفات آلودگی هوا را گزارش کنند | از تردد کامیون‌ها تا فعالیت کارگاه‌های ساختمانی

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا که فعالیت کارگاه‌های ساختمانی و واحدهای تولیدی همچون تولید بتن و ... را ممنوع اعلام کرده و همچنین ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر نیز تمدید شده است، مردم می‌توانند در صورت مشاهده موارد تخلف به نهادهای مربوطه گزارش بدهند.

  رستگاری افزود: در خصوص کارگاه‌های ساختمانی، شهرداری تهران مسئول برخورد با کارگاه‌های متخلف است که مردم می‌توانند برای گزارش تخلفات با سامانه 137 تماس بگیرند.

  وی ادامه داد: در خصوص واحدهای تولیدی همچون صنایع بتن و آسفالت مسئولیت برخورد با تخلفات با محیط زیست است که در صورت بروز تخلف مردم می‌توانند به شماره 1540 اطلاع‌رسانی کنند.

  رستگاری تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت تردد کامیون‌ها در سطح شهر تهران نیز پلیس راهور موظف به برخورد با کامیون‌های متخلف است که مردم می‌توانند با سامانه 110 تماس گرفته و به بخش مربوطه مرتبط شوند.

  تماس‌های مردمی حاکی از آن است که علیرغم مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران،‌ کامیون‌های حمل مصالح به کارگاه‌های ساختمانی رفت و آمد داشته‌اند.